Ładowanie Wydarzenia

Porozumieniowy obóz rodzinny

7 lipca; 18:00 - 13 lipca; 11:00

Po raz kolejny zapraszamy Was na obóz, na którym przestrzenią warsztatową dla rodziców opiekuje się Agnieszka Pietlicka, certyfikowana trenerka NVC. Wspiera ją Monika Szczepanik, także certyfikowana trenerka NVC. Z kolei dzieci pod swoimi skrzydłami ma Daniel Wierzbicki, instruktor sportów wszelakich, nazywany Wujem Przygodą i Ewelina Adamczyk, Ciocia Zabawa, której nie straszne żadne błoto.

Ramowy plan dnia

 1. Śniadanie
 2. Warsztaty dla rodziców (3h)
  Zajęcia dla dzieci (3h)
 3. Obiad
 4. Rodzinna aktywność własna lub zorganizowana
 5. Kolacja
 6. Spotkania w małych grupach zgodnie z Waszymi potrzebami i propozycjami (po położeniu dzieci)

Co proponujemy?

 • warsztaty z obszaru Porozumienia bez Przemocy
 • warsztaty kreatywnego tworzenia dla dzieci w wieku 3-6 lat
 • Klub Robinsona dla dzieci, które ukończyły 6 rok życia
 • możliwość uczestniczenia w warsztatach z maluszkami i dziećmi, które nie są gotowe rozstać się z rodzicami,
 • odpowiadanie na Wasze potrzeby,
 • tworzenie empatycznej przestrzeni, w której możecie wyrazić swoje prośby,
 • pomoc w rozwiązywaniu pojawiających się trudności

Temat przewodni warsztatów

Od kochanie przez martwienie do kochania przez zaufanie i odwagę

Jakby zapytać nas, dorosłych dzieci, jak nam jest z tym, że nasi rodzice się o nas martwią (bo wielu się martwi lub martwiło za życia), to okazuje się, że – delikatnie mówiąc – nie przepadamy za tym. Szczególnie, jeśli osoba martwiąca ma tę dziwną przypadłość, że informuje przedmiot swoich zmartwień, czyli nas, o tych zmartwieniach. Powstaje szczególna dynamika, polegająca np. na tym, że ponieważ rodzic się martwi, nam to nie pomaga, to nie powiemy mu o tym, czy siamtych, a on, nie do końca wiedząc, co się dzieje, martwi się tym bardziej… Kwadratura koła. Czyjeś zmartwienie o nas, raczej nie jest pomocne.

A gdyby zapytać teraz nas, rodziców jeszcze pewnie niedorosłych dzieci – jak kochamy? Ile w tej miłości jest martwienia się i innych przejętych wzorców wokół miłości, których sami nie lubiliśmy?

Na warsztatach poprzyglądamy się mechanice martwienia się, sprawdzimy, co to uśmierca (w „martwi się” jest „martwy”), poszukamy alternatyw, przerobimy te same sytuacje – przez zabawę czy rozmowę – z perspektywy człowieka martwiącego się i człowieka kochającego z odwagą i zaufaniem. Zobaczymy, do czego to ma być zaufanie. Dla zainteresowanych poćwiczymy, jak można wspierać dziecko, które się boi (lub może już nawet nauczyło się martwić??), budując JEGO odwagę i zaufania. Bez popychania

Cena

 • 1460 zł – dorosły
 • 2670 zł – dwoje dorosłych
 • 1260 zł – dziecko powyżej 12 lat
 • 1150 – dziecko 3-12 lat
 • 420 zł – dziecko w wieku 0-3 śpiące w pokoju z jednym rodzicem (w sytuacji, gdy na obóz przyjeżdża jeden rodzic z dzieckiem do 3 roku życia, co oznacza zajęcia tylko 1 łóżka w pokoju 2 osobowym)
 • gratis – 0-3 lat (śpiące z rodzicem, bez wyżywienia; jeśli oba łóżka w pokoju zajmują osoby płacące)

Cena obejmuje

 • nocleg + wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • warsztaty dla rodziców
 • warsztaty dla dzieci

Rezerwacja

Rezerwacja następuje po zgłoszeniu telefonicznym bądź mailowym oraz wpłacie na konto bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł (numer konta: 04 1140 2004 0000 3702 7528 3232, nazwa: Usługi rekreacyjno-sportowe WEGA SPORT Sosnowiec, Daniel Wierzbicki, z dopiskiem „Obóz rodzinny 1 – imię i nazwisko”). Zaliczkę należy wpłacić w ciągu 14 dni od daty rezerwacji miejsca.

Do dnia 2 stycznia 2019 należy wpłacić 50% kwoty. Pozostałą kwotę proszę uregulować do dnia 1 maja 2019r.

W razie rezygnacji z obozu istnieje możliwość zwrotu wpłaconej kwoty (bez zadatku) jeśli na wolne miejsce zgłosi się rodzina. Ilość miejsc ograniczona. W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, organizator zastrzega sobie możliwość odwołania obozu. W tym przypadku zwracamy pełną kwotę jaka została wpłacona.

Zapisy

Ważne:

Obóz zaczynamy 7 lipca (niedziela) kolacją (godz.18.00). Możliwość zakwaterowania od godziny 16.00. Obóz kończymy 13 lipca (sobota) śniadaniem. Wyjazd planowany jest do godz 11.00

Szczegóły

Start:
7 Lipiec; 18:00
Koniec:
13 Lipiec; 11:00
Koszt:
1150zł
Wydarzenie Category:

Organizatorzy

Monika Szczepanik
Daniel Wierzbicki

Miejsce

Chata Cyborga
Bielice 2
Stronie Śląskie, 57-550 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 74 814 14 22
Strona internetowa:
http://chatacyborga.pl