Ładowanie Wydarzenia

Pod jednym dachem z nastolatkiem.

17 października 2020; 09:00 - 16:00

„Rodzice są jak ogrodnicy, którzy kupują nasiona. Tyle, że w przypadku dzieci nie ma takich ładnych torebeczek, gdzie widać, co z każdego nasionka wyrośnie, i instrukcji jak się o to nasionko troszczyć. Wszystko jest wymieszane, wsadza się rękę do worka i bierze, co popadnie. Gdy rodzice zaczynają hodować swoje nasionko, to mogą mieć marzenie, by wyrósł z niego dąb. Ale może się okazać, że zasadzili bratek. I wtedy rodzic, który się uprze przy dębie, będzie próbował z bratka zrobić dąb. A w rezultacie nie będzie ani dębu, ani bratka. Wyhoduje jakąś hybrydę, coś bardzo nieszczęśliwego. I skrzywdzi to nasienie. Mądry rodzic w takiej sytuacji dowie się jak hodować bratki i zrobi wszystko, by jego bratek był jak najbardziej udany.” (Wojciech Eichelberger)

Zapraszam na warsztaty dla rodziców, którzy pragną utrzymać lub przywrócić komunikację ze swoim dorastającym dzieckiem i spróbować spojrzeć na świat jego oczami.

Warsztat podzielony jest na dwie części:

  1. WIĘCEJ MÓWIENIA NIŻ DZIAŁANIA, czyli przyglądamy się nastolatkom z poziomu neurobiologii i komunikacji opartej na Porozumieniu bez Przemocy.
  2. WIĘCEJ DZIAŁANIA NIŻ MÓWIENIA, czyli uczymy się:
    – słuchania trudnych komunikatów bez wchodzenia na ring,
    – mówienia o tym, co dla rodzica ważne w sposób nie uaktywniający systemu obronnego młodego człowieka,
    – odejścia od walki i kontroli na rzecz dialogu, współzależności i współpracy,
    – odróżniania prośby od żądania (ta ostatnia wiadomo, że działa na nastolatka jak czerwona płachta na byka).Sprawdzimy, jak to działa, gdy rozmawiamy z nastolatkiem o szkole, o kolegach i koleżankach…

Szczegóły

Data:
17 października 2020
Czas:
09:00 - 16:00
Koszt:
170zł
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Monika Szczepanik
Telefon:
662 007 220
Email:
monika@swiatzyrafy.pl