Ładowanie Wydarzenia

Kocham i ufam. Warsztaty dla kobiet

20 września 2019; 18:30 - 22 września 2019; 15:00

Zapraszamy Was na weekendowe warsztaty, w czasie których głowę będziemy traktować na równi z ciałem, co oznacza, że z jednej strony będziemy pracować intelektualnie rozmawiając, zastanawiając się, a z drugiej intuicyjnie poprzez bycie w ruchu, śpiewie, tańcu i ciszy.

To co może być „skutkiem ubocznym” tych warsztatów, to stopniowe odzyskiwanie wewnętrznej miłości, wolności, autentyczności i zaufania, które często zatracamy w wyniku uspołecznienia. Jeżeli jesteś na to gotowa, to dołącz  do nas. Chcemy wspólnie z Tobą i innymi kobietami stworzyć wspierającą przestrzeń wolną od osądów i ocen. Przestrzeń dla zaufania i miłości.

Zapraszamy Cię do zajrzenia w głąb siebie, przyjrzenia się temu, co blokuje naszą kobiecą – wolną i ufającą – naturę. Zapraszamy Cię do nawiązania kontaktu z swoim wewnętrznym głosem, głosem serca; głosem, który chce Twojego szczęścia. Z wrażliwością i czułością będziesz mogła odkryć takie części siebie, które w codzienności, tej szybkiej, zwariowanej, a czasem i nudnej, pozwolą Ci zadbać o Twoją prawdziwą kobiecą naturę. Wolną i ufającą.

Miejsce spotkania: Ranczo Palomino w Starych Żukowicach (1 h drogi z Krakowa)

Ranczo Palomino to miejsce niezwykłe, żyjące swoim rytmem. Wjeżdżając na ranczo zostawiamy troski codzienne za bramą. Tu panuje inny czas. Tutaj goszczą nas konie. To one są u siebie. Kontakt z nimi jest terapią i ogromną przyjemnością, pozostawia głębokie, niezapomniane wrażenia, działa na wszystkie zmysły. Pozwala łatwiej skontaktować się ze swoją dziką naturą ;), poczuć lekkość i wolność w sobie oraz piękno świata.

Stworzymy wspólną kobiecą przestrzeń, w której będzie miejsce na:

 • poranne i wieczorne ćwiczenia oparte na hatha jodze i ruchu integralnym. Zajęcia te będą rano łagodnie budzić ciało i pomogą wsłuchać się w jego potrzeby, a po południu pomogą uwolnić napięcia i wejść w głębszy kontakt ze sobą.
 • warsztaty na temat miłości i zaufania
 • pracę z przekonaniami na temat miłości, bliskości, i pewnie także seksualności,
 • ćwiczenia ruchowe i oddechowe, które pomagają dostrzec trudne emocje zapisane w ciele oraz łagodne ich odkrywanie i transformowanie
 • nasze osobiste historie dla naszej wspólnej kobiecej opowieści
 • czas z końmi – w siodle, prowadząc konia z ziemi lub po prostu przebywając w ich towarzystwie.
 • wspólne przygotowywanie i celebrowanie posiłków –  śniadania i kolacje będziemy przygotowywać wspólnotowo w kobiecych grupach.

Zapraszamy do:

 •  przyglądania się swoim emocjom i potrzebom w bezpiecznej, empatycznej przestrzeni,
 • bycia częścią wspólnoty mającej podobne doświadczenia, zmagającej się z podobnymi trudnościami i odpowiadającej na podobne wyzwania,
 • bycia poza rolami społecznymi, powinnościami dnia codziennego,
 • bycia blisko swojego ciała i swoich myśli,
 • zrobienia czegoś tylko dla siebie,
 • obcowania z naturą,
 • codziennych zajęć ruchu integralnego, zgodnego z potrzebami i kondycją Twojego ciał

Logistyka:

Spotykamy się w piątek, 20 września o godzinie 18.30. Rozstajemy w niedzielę, 22 września, ok. godziny 15.00.

Do naszej dyspozycji 5 pokoi 2-3 osobowych z łazienkami, więc kurs będzie bardzo kameralny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ćwiczyć będziemy na sali kominkowej lub w plenerze. Maty i sprzęt do ćwiczeń zabierze Agnieszka.

Śniadania i kolacja przygotowujemy wspólnie.

Cena: 450 zł płatne do 31 sierpnia 2019r. lub 510 płatne po 31 sierpnia.
Cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie i wszystkie zajęcia. Dla chętnych jazda konna: 40 zł./h

Zapisy: monika@swiatzyrafy.pl, 662 007 220

Rezerwacji dokonuje się poprzez wpis na listę telefonicznie lub sms-em, a po potwierdzeniu przyjęcia na warsztat, wpłatę zadatku w wysokości 250 zł. na konto: Fundacja Zdrowie i Natura; ul. Biskupia 18, 31-144 Kraków – Idea Bank 85 1950 0001 2006 0403 2988 0002 z dopiskiem „Warsztat dla kobiet wrzesień 2019”

Pozostała kwota płatna na miejscu.

Adres: Ranczo Palomino, Stare Żukowice 3A, 33-151 Nowa Jastrząbka, tel. 602 491 343.

Do zobaczenia drogie kobiety …

Monika Szczepanik & Agnieszka Grin-Walaszek
———————————————————-

Codzienność w Ranczo:

Srebrzysta poranna mgła pachnąca świeżym mlekiem ściele się po kobaltowo zielonej łące. Słychać ciche miarowe stąpanie końskich nóg. Czasem niespokojne nawołujące rżenie. Codzienna wędrówka na pastwiska.
I codzienny zachwyt nad urodą koni kolejno wyłaniających się z mgły.
Lekko i z gracją kroczą araby. Pod ich cieniutką skórą drżą napięte nerwy. Za nimi konie z pensjonatu – spokojnie człapią uśpione dostatnią codziennością.
Dalej maszeruje w kremowo brązowym szyku – potomstwo Milesa O’Rima. Źrebięta tulą się do matek i mrużą zaspane oczy.
Statecznie kroczy klacz American Paint Horse – ubrana w zawiłe czarno białe wzory.
Mgła powoli opada i odsłania kolejne barwy tego pięknego miejsca. Przydomowy ogród wyczarowany cierpliwą ręką gospodyni – pyszni się bogactwem kolorów i form. Niezwykły drewniany dom i pachnące żywicą stajnie ożywają kolejno w porannej krzątaninie.
W przydomowym stawie żaby zasypiają zmęczone nocnym koncertem a budzą się ryby i wodne lilie otwierają kwiaty. Z lekkim skrzypieniem otwiera swoje skrzydła pokryta strzechą brama.
„Ranczo Palomino” budzi się ze snu.

Szczegóły

Start:
20 września 2019; 18:30
Koniec:
22 września 2019; 15:00
Koszt:
450zł
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
www.lubera.pl

Miejsce

Ranczo Palomina
Stare Żukowice 3A
Nowa Jastrząbka, woj. małopolskie 33-151
+ Google Map
Telefon:
+48 602 491 343
Strona internetowa:
www.lubera.pl