Konsultacje indywidualne - empatyczna rozmowa 01.09.2016 (09:12) - 30.06.2017 (09:12)

Miejsce spotkania:

Katowice lub skype 

Chcemy być słyszeni i widzeni. Wszyscy bez wyjątku. Chcemy być wysłuchani by znaleźć spokój, równowagę i wreszcie rozwiązanie. Oferują pomoc w znalezieniu tego, czego potrzebujemy w konkretnych sytuacjach. Podstawą mojej pracy w trakcie spotkań indywidualnych jest Porozumienie Bez Przemocy. Towarzyszę osobom w ich osobistym rozwoju, pomagam znaleźć ukryte za słowmai, zachowaniami potrzeby, poszerzam wachlarz możliwych rozwiązań w oparciu o porozumieniowe założenia.  

 

Cena za osobę: 120,00 PLN, Cena za dwie osoby: 220,00 PLN, 0 dostępnych miejsc.

Kręgi Naprawcze - warsztat pogłebiający 17.11.2017 (11:00) - 19.11.2017 (16:00)

Miejsce spotkania:

Centrum Promocji Zdrowia Taraska 19A
Aleksandrów, woj łódzkie


www.centrumtaraska.pl 

 

 

Warsztat poprowadzi Tomasz Bagińskitrener, coach i mediator. Porozumienia bez Przemocy używa w życiu codziennym. Uczył się PbP i mediacji w nurcie Porozumienia od trenerów z USA, Polski, Serbii, Szwecji. Jako trener pracuje od 2004 roku – głównie z grupami biznesowymi. Pasjonuje się metodą Kręgów Naprawczych i propaguje ją od roku 2010. Ukończył trening dla facylitatorów tego podejścia prowadzony przez jego twórcę – Dominika Bartera. Prowadził tzw. grupę ćwiczeniową Kręgów. O Tomku więcej na jego stronie: www.baginski.consulting lub Fundacji Świadomego Rozwoju: www.fundacjasr.org.

O Kręgach Naprawczych mówi tak: "KN są dla mnie esencją praktycznego stosowania PBP (NVC). Od kilku lat stosuję je w praktyce realizując warsztaty, prezentacje, grupy ćwiczące i interwencje. Wszystkie te działania mają być kolejnym krokiem realizacji mojego marzenia: żeby każde miejsce (szkoła, przedszkole, firma, sąd, rodzina) które chce odpowiadać na konflikty pokojowo i oparciu o sprawiedliwość naprawczą- mogło z tego skorzystać. W tym celu chcę dzielić się informacją o KN i tworzyć społeczność facylitatorów, którzy będą stanowili realny zasób z którego będzie można czerpać do interwencji i systemowego działania. Zapotrzebowanie na ludzi z umiejętnościami odnajdywania się w syt. konfliktu rośnie. KN mogą być twoim jedynym, podstawowym lub jednym z wielu narzędzi czy podejść do odpowiadania na konflikt. Jeśli znasz już podstawy, chcesz wiedzieć i potrafić więcej, zapraszam".  

Warsztat przeznaczony jest dla osób które znają proces KN i CHCĄ:

 • poczuć się pewnie w roli facylitatora, nabrać wprawy poprzez kolejne ćwiczenia w grupie osób o podobnym lub większym doświadczeniu
 • poznać proces KN głębiej wnikając w istotę różnych jego elementów
 • dostać odpowiedzi na nurtujące pytania
 • pogłębiać praktykę NVC w kontakcie z innymi bez mówienia o NVC
 • przygotować się do pracy KN w swojej społeczności, miejscu pracy, rodzinie
 • podnieść swoje umiejętności wspierania innych w sytuacji konfliktu
 • wyostrzyć swoje umiejętności obserwacji, identyfikacji uczuć i potrzeb, formułowania próśb empatii, śledzenia procesu, jasności podejmowanych decyzji
 • popracować Porozumieniem w nieco mniej łzawy i uduchowiony sposób
 • pomóc w budowie społeczności facylitatorów która będzie gotowa odpowiadać na syt. konfliktowe Kręgami Naprawczymi

Podczas trzech dni zajęć planujemy:

 • przypomnienie istoty każdego korku w procesie
 • ćwiczenie każdego kroku w procesie (krąg otwarcia, krąg naprawczy, krąg zamykający, krąg dla facylitatora)
 • kilka demonstracji zastosowania procesu
 • suchą praktykę umiejętności „tłumaczenia” używanego w KN
 • sesje pytań i odpowiedzi
 • symulacji ustawiania systemu KN
 • dobrą atmosferę i zabawę wieczorami

Cena: 
780 zł od osoby 
1400 zł - dla dwóch osób z tej samej placówki.
Koszt warsztatu dla osób które zarezerwują miejsce i wpłacą zaliczkę do końca maja: 700 zł i 1300 (dwie osoby z tej samej placówki)

W cenę wliczony jest warsztat i pobyt z wyżywieniem. 

zapisy: biuro@swiatzyrafy.pl 
O rezerwacji miejsca decyduje bezzwrotna zaliczka w wysokości 200 zł.O rezerwacji miejsca decyduje wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 200 zł. 

 

Cena za osobę: 780,00 PLN, Cena za dwie osoby: 1 400,00 PLN,