Kręgi Naprawcze 07.10.2017 (10:00) - 08.10.2017 (17:00)

Miejsce spotkania:

Katowice

W ciągu dwóch dni zajęć:
:: poznasz genezę Kręgów Naprawczych i założenia tego procesu
:: dowiesz się, z jakich kroków proces ten się składa
:: przećwiczysz prowadzenie poszczególnych elementów procesu Kręgów Naprawczych
:: zastanowisz się, jak założyć system Kręgów Naprawczych, tzn. jak zrobić z niego stały sposób reagowania na konflikty w twoim miejscu życia czy pracy.

Czym są Kręgi Naprawcze?
Metoda Kręgów Naprawczych jest procesem do rozwiązywania konfliktów w społecznościach, grupach ludzi żyjących lub współpracujących ze sobą. Pośród wielu podejść do rozwiązywania konfliktów Kręgi Naprawcze urzekają swoją prostą formą połączoną z jakością dialogu i zdefiniowanymikrokami. 
Wszystko, co niezbędne do poprowadzenia procesu, mieści się na kartce A4, a sam proces może być z powodzeniem poprowadzony przez kilkuletnie dziecko. Ogromną siłą Kręgów jest zaproszenie do rozwiązania konfliktu osób zaangażowanych bezpośrednio (w tradycyjnym rozumieniu: sprawca i ofiara) oraz wszystkich osób dotkniętych sprawą pośrednio, których zdanie zwyczajowo nie jest brane pod uwagę. 

Kręgi Naprawcze to spotkania, które:
:: polegają na odzwierciedlającym słuchaniu tym samym oferują każdemu uczestnikowi możliwość wypowiedzenia się i bycia usłyszanym
:: odkrywają leżące u podstaw konfliktu potrzeby lub problemy
:: wspierają całościowe i przejrzyste rozwiązania, które posuwają uczestników w kierunku zaspokojenia ich potrzeb, odnowienia i umocnienia danej społeczności.

Stosowanie Kręgów, ponieważ daje receptę na prosty, przejrzysty i zdefiniowany sposób reagowania w sytuacjach trudnych, konfliktowych, przyczynia się do:
:: wzrostu zaufania wewnątrz społeczności
:: obniżenia poczucia stresu
:: ułatwienia współpracy i rozluźnienia atmosfery w codziennym życiu.

Kręgi Naprawcze to doskonałe narzędzie dla mediatorów, psychologów, pedagogów, nauczycieli, rodziców, liderów, pracowników HR odpowiadających za wspieranie ludzi w trudnych sytuacjach w firmie.

O trenerze:
Zajęcia poprowadzi Tomek Bagiński – absolwent Wydziału Psychologii UW, trener, coach, mediator, ojciec i mąż. Porozumienia bez Przemocy używa w życiu codziennym. Uczył się PbP i mediacji w nurcie Porozumienia od trenerów z USA, Polski, Serbii, Szwecji. Jako trener pracuje od 2004 roku – głównie z grupami biznesowymi. Pasjonuje się metodą Kręgów Naprawczych i propaguje ją od roku 2010. Ukończył trening dla facylitatorów tego podejścia prowadzony przez jego twórcę – Dominika Bartera. Prowadził tzw. grupę ćwiczeniową Kręgów. O Tomku więcej na jego stronie: www.baginski.consulting lub Fundacji Świadomego Rozwoju: www.fundacjasr.org.

zapisy: biuro@swiatzyrafy.pl

Cena za osobę: 360,00 PLN, Cena za dwie osoby: 700,00 PLN, 20 dostępnych miejsc.