Agnieszka Pietlicka -certyfikowana trenerka NVC (http://www.du-t.com)

Zna Porozumienie od ponad 10 lat, uczyła się i/ lub pracowała z najrozmaitszymi ludźmi w kilku krajach i kilku językach. Prowadzi warsztaty oraz wykłady tzw. „otwarte” czyli dla każdego, współpracuje ze szkołami, przedszkolami, biznesem, gminami. Poza Porozumieniem znajduje aktualnie inspirację dla życia prywatnego i zawodowego w The Work, Internal Family Systems, Focusingu, ustawieniach systemowych. Jej zawodową pasją jest dydaktyka (każdy temat można przedstawić w sposób przenudny lub fascynujący),prywatną jedzenie. Największym osobistym wyzwaniem: jak być empatycznym po piątej z rzędu nieprzespanej nocy. Mama dwójki chłopców. 


Agnieszka Stein - psycholog, propagatorka Rodzicielstwa Bliskości (http://agnieszkastein.pl/)

Od 1999 roku pomaga dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach, jakie pojawiają się w wielu rodzinach.Pomaga rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomaga im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny. Prowadzi warsztaty dla rodziców oraz współpracuje z przedszkolami i szkołą Montessori. Specjalizuje się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważa ich wzajemną relację. Piszę artykuły dotyczące świadomego, troskliwego rodzicielstwa. Razem z Małgorzatą Strzelecką założyła w 2008 roku stronę www.dzikiedzieci.pl poświęconą rodzicielstwu bliskości.


Dorota Czubińska - Grodecka (Stomatologia bez Przemocy) (http://stomatologiabezprzemocy.pl/)

Aktywna mama wykonująca zawód stomatologa. Doktor nauk medycznych. Razem z mężem prowadzi pierwszą w Polsce praktykę stomatologiczną, działającą w oparciu o komunikację bez przemocy (NVC) i rodzicielstwo bliskości. Leczy z pasji i dzieci, i dorosłych. Współpracuje z portalem www.lodzkiemamy.pl pisząc artykuły o tematyce stomatologicznej i udzielając porad na specjalistycznym forum. Jest partnerem i współorganizatorem na terenie Łodzi akcji zdrowyprzedszkolak.org. W swoim gabinecie organizuje spotkania z psychologami dziecięcymi oraz prowadzi wykłady dla rodziców dotyczące profilaktyki próchnicy u dzieci i dorosłych i warsztaty dla dzieci.


Magda Sendor -certyfikowana trenerka NVC (http://www.ekodzieciak.pl)

Certyfikowana trenerka NVC, współautorka książki "Dogadać się z dziekciem", autorka bloga o tym samym tytule. Warsztaty, coaching, mediacje w rodzicielstwie to jej pasja. Magda pracuje z rodzicami, kadrą przedszkolną i szkolną, radami rodziców, którzy szukają spotkania z dzieckiem w empatii i porozumieniu.


Aqualandia (http://www.aqualandia.com.pl/)

Szkoła pływania dla dzieci i niemowląt, w której instruktorzy uważni są na potrzeby dzieci i ich rodziców. Miejsce, w którym dziecko może oswoić nowy żywioł, harmonijnie się rozwiać i bawić się wykorzystując wszystkie zmysły.


Nasza Dobra Szkoła (http://www.szkola.stow.com.pl)

Jesteśmy grupą entuzjastów – rodziców i pedagogów realizujących swoje marzenie o powołaniu do życia szkoły podstawowej, w której dzieci będą się czuły tak, jak w rodzinnym domu. Otoczone miłością, wolne od stresu rywalizacji, w naturalny i harmonijny sposób będą mogły poznawać świat. Wierzymy, że poczucie własnej wartości, zaufanie, otwartość, radość i ciekawość życia to cechy, które każde dziecko nosi w sobie. Z nimi rozpoczyna wędrówkę w świat dorosłych, a jedną z pierwszych bram do tego świata jest właśnie szkoła podstawowa. W „Naszej Dobrej Szkole” chcemy pielęgnować te cechy, ucząc i pokazując, jak w mądry oraz bezpieczny sposób spożytkować je w dalszym życiu, jak uczynić z nich kapitał pozwalający stawić czoła życiowym problemom. 


Dzieci są ważne (http://www.dziecisawazne.pl)

Pierwszy w Polsce serwis eko-parentingowy. Serwis promujący naturalne podejście do ciąży oraz pielęgnacji, wychowania, odżywiania i zdrowia dzieci. Kluczowe słowa dla DsW to: DZIECKO – MIŁOŚĆ – NATURA. Dziecko, ponieważ jak pisze redaktorka portalu "ono jest dla nas najważniejsze i zrobimy wszystko, aby było szczęśliwe i zdrowe. Miłość, ponieważ ona jest decydująca, szczególnie w relacji z dzieckiem. Natura, ponieważ dzięki niej wiemy więcej i więcej możemy dać naszym dzieciom."